Atamızı Anıyoruz..


Hani insan yaşayamadıklarına üzülür,göremediklerine hayıflanır ya işte her 10 kasımda böyleyiz Atam..Senin gibi yokluklarla imkansızlıklarla mücadele edip Cumhuriyeti kuran , devrimler yapan, canı pahasına vatanını savunan bir Dünya Lideriyle ,Atamızla aynı dönemde yaşayamadığım için çok üzgünüm.Ama senin gibi bir önderimiz olduğu için de bir o kadar gururluyum..
  10 Kasım 1938 sadece senin bedenini yanımızdan aldı..Ruhun hala bu ülkeyi seven evlatlarının yanında..Ruhun Şad olsun ATAM..

Yorumlar

  1. Atatürk iyi ki şimdi yaşamamış Zeyno'm, büyük çoğunluk korkup, sindirildiği için adamcağız yalnız kalırdı. O zaman insanlar daha cesurmuş demek ki, şimdi facebook şilahşörlüğü yapıyoruz, tık tık beğene basa basa memleket kurtarıyoruz:) ben dahil......
    Mekanı cennet olsun...o eylem adamıydı, oturarak memleketin kurtulmayacağını biliyordu darısı bizlerin başına...ona layık olmak istiyorsak silkinip kendimize gelmeliyiz...(inşallah amin)

    YanıtlayınSil
  2. Ah Müjdecim ne diyeceğimi bilemedim şimdi..O dönemlerde düşman işgali altındaydı Ülke..Başka çare yoktu..Şimdi kutuplaştırıldık..Farklı fikirlerde olanlarla ayrı düştük tamamıyle..İlla ki bir şeyler yapacaksak insanların ufkunu açıp aramıza bilinçli olarak örülen duvarları kaldırabiliriz..Birbirimizden kaçmak yerine birleşerek ancak..Oy kaybettirmeliyiz onlara..Kavga etmeden..Birbirimizi incitmeden..Yoksa meydanlara çıksan ne çare.Giden gittiğiyle kalıyor..Gezi olaylarından sokaklardaydı çoğunluk..Sonuç??O zaman tek çare kalıyor insanların yüreğini ve güvenini kazanmak..Benim fikrim de budur Müjdem :)Allah sonumuzu hayır etsin arkadaşım..Kocaman sevgilerimi yolluyorum..

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Gmail hesabı olmayan arkadaşlar yorum yazmak için yorumlama biçiminden anonimi seçerek yorum yazabilirsiniz..Yorumunuza adınızı da eklerseniz sizi tanıma şansım olabilir..Bekliyorum değerli yorumlarınızı..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Zeytinyağlı Enginar

Nişastalı Kek (Unsuz ve Sütsüz)

Kıymalı Kabak Dolması