5 Ağustos 2015 Çarşamba

Merhaba
İki aylık uzun bir aradan sonra yine yeniden merhabalar canlar :)
Merak etmeyin yaşıyorum, hayattayım :-)İki ayda neler olmadı ki.Neler neleer..

Önce bir seçim atlattık milletce..Ardından ailecek kaçtık gittik buralardan..Tatilden sonra biraz daha tembellik yaptım..Sonrası bayram.Bayramdan sonra olanlar oldu..Kara kapkara bir bulut çöktü memleketimizin üzerine..Patlayan bombalar..Mayınlar..Yüreklerimizi dağlayan şehit haberleri..Terör örgütleri sarmış dört bir yanımızı..Böyle bir süreçte de kurulamayan bir hükümet:(
 Çok sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz çookk..Allah yardımcımız olsun..Rabbim askerlerimizi ,polislerimizi korusun , kollasın..Allah'a emanet olsunlar..

Bir de Suriyeliler sorunumuz var..Bugün Basmane tarafında işlerim vardı, gittim..Garın çevresi, kaldırımlar..Her yer insan dolu..Yorgun ve bitkin görünüyorlar..Kucağında el kadar bebeği olan kadınlar, boy boy çocuğu olanlar..Çoluk çocuk kaçıp gelmişler savaştan..Sonu belli olmayan karanlık bir yolculuğa çıkmışlar adeta..Politikacıların beceriksizliğinin bedelini her zaman ki gibi gene halk ödüyor işte !!.Öğlen sıcağında yerlerde oturuyordu çoluk çocuk.İçim acıdı :(Allah yardımcıları olsun..
Dilerim çektğimiz acılar son bulur tez zamanda..Huzur ve barış hakim olur güzel ülkemde..Sağlıkla ve sevgiyle kalın..

10 yorum:

 1. Yaz aylarında bütün bloglarda bir rehavet var, aslında çok da sıcak bu havalarda insanın yazası gelmiyor. Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz, hergün gencecik insanlar ölüyor işin kötü yanı kanırsıyoruz artık olayları. Suriye olayı ülkemiz için de bir yara.Ama o nların yaşam tarzı ne yazık ki böyle. Yoksa çok da kötü durumda değiller Türkiye'de. Yaşayacakları bir yer verildi h epsine, maaş bağlandı, ulaşım her yere ücretsiz. Bu kadar aç insanımız varken doğrusu bunlara çok acıyamıyorum. Size huzurlu, sağlıklı günler diliyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ülke sorunları sıcak havanın ağırlığıyla birleşince ne yazık ki yazmak istemiyor insan :(Bütün enerjiyi götürüyor.Suriyeliler konusunda ben de sizinle hemfikirim..Beni rahatsız eden o görüntüydü.Yoksa yanlış dış politikalar yüzünden bir kıyamet sığınmacı geldi ülkemize..Kabul edilebilir tarafı yok bunun.Allah sonumuzu hayır etsin.Size de sağlıklı ve huzurlu günler dilerim İlhan Bey..

   Sil
 2. Özlettin kendini..:) Hoş geldin..:)
  Ama gel gör ki, durum gerçekten çok acı... Kaos ortamındayız sanki...Ülkemiz adına, tüm masum insanlar adına sürekli duacıyım.. Allah yardımcımız olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bütün arkadaşlarımı çok özledim :)Hoş buldum canım.Hoşbuldum dedim de lafın geliş öyle..İnşallah ülkemiz üzerindeki bu karabulutlar dağılsın bir an evvel..Sevgiler...

   Sil
 3. Evet Zeynepcim üzücü bir durum ,ama emeklilerimizin ve asgari ücretlilerin durumunun onlardan ne farkı var. sadece barınacak bir yerleri var.Sevgiyle kal.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Feraycım ben de senden farklı düşünmüyorum arkadaşım..Beni o görüntü rahatsız etti sadece..Kötü dış politikalar yüzünden bu noktaya gelindiğini gayet iyi biliyorum.Sevgiler..

   Sil
 4. Hoş geldiniz,
  Vatan kaybetmek çok kötü bir olay, kırsalda yaşasanız da orası sizin eviniz yurdunuz en rahat ettiğiniz yer. Bilmedikleri topraklarda rahat olmaları sağlanmaya çalışılsa da haliyle her şey zor olacak. Sırf 'Aslında istenmiyoruz' düşüncesini içlerinde taşımaları bile bir sorun onlar için.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum Zülalcim.)Gerçekten de öyle..Çok zor bir durum..Türkiye'ye gelip buradan da adalara ya da Yunanistan'a gitme çabasındalar çoğu..Doğru düzgün bir dış politikamızın olmamasının payı büyük bu durumda..Sevgiyle ve sağlıkla kal canım..

   Sil
 5. blogunuzun şahane bir web sayfasına donusmesını ıstersenız lutfen bıze yazın gultasarım.blogspot.com

  YanıtlayınSil

Gmail hesabı olmayan arkadaşlar yorum yazmak için yorumlama biçiminden anonimi seçerek yorum yazabilirsiniz..Yorumunuza adınızı da eklerseniz sizi tanıma şansım olabilir..Bekliyorum değerli yorumlarınızı..

Yeni Yayınn!!.

KIYMALI RULO PATATES

Kıymalı Rulo Patates Tarifi Kıymalı Rulo Patates Bayramın ikinci , sokağa çıkma yasağının üçüncü gününü de bitirdik bugün.Bayram ama b...