13 Haziran 2020 Cumartesi

FIRIN MUCVER

Fırında Mücver Nasıl Yapılır?
Merhabalar, mutlu haftasonları dilerim sevgili dostlar.Yasaklı günler bitti şükür, normalleşme günlerimiz geldi😉Yeni normaler bunlar tabi, eskisi gibi değil hiçbirşey.Mesafeliyiz😅Sarılmak , dokunmak yok sevdiklerimize.Yasaklar kalktı, esnaflar dukkanlarını açtı , seyahat yasakları kalktı ama bunlar ekonomik sebeplerden ötürü,kişisel tedbirlere ve maskeye devam uzun bir süre😔En azından sokağa çıkma yasağı biti yaa..
Sokağa çıkma yasağı  dönemi çok zor geçti bizler için..Pek çoğumuz gibi.. Önce babam hastalandı sokağa çıkmanın yasak olduğu günlerde..Vertigo atağı geçirdi  evde😔Allah’tan annem var🙏🙏Babamı ilaçlarla iyiletştirdik derken annem düştü evde ve ne yazıkki gene sokağa çıkma yasağına denk geldi bu😔Komşuluk çok çok önemli, bu süreçte bir kez daha anladık.Üst komşuşu yetişti de hasraneye götürdü biz yetişene kadar,sokağa çıkmak yasakk!!.
Boyle zorlu ve sıkıntılı geçti bu süreç, Allah yaşatmasın bir daha...Bunun dışında sokaklarda dolaşan ekmek arabalarını unutmayacağım bu dönemde..4 günlük  yasaklarda can sıkıntısından bunalmışken dört gözle bekledik o arabaların gelmesini.Bi şeyci dedik aramızda onlara.. Ekmek dışında her türlü hamurişi tatlı var😉İzmir Bombası ve Güllaç bile aldık bişeycilerden😁4 günlük kısıtlamalarda en büyük eğlence bu😇Neyse şükür bitti bu dönem. Ben size nefs bir tarifle geldim.Mücver severmisiz? Ben bayılırım 😍Bu tarifi de seveceksiniz.Haydi o zaman buyurun Zeyno’nun Mutfağına , FIRIN MÜCVER yapıyoruz..

Fırın  mucver İçin Gerekli Olan Malzemeler:


*6 kabak

*1,5 su bardağı un

*3 yumurta

*1,5 su bardağı rende beyaz peynir

*Maydanoz

*Dereotu

*Kabartma tozu

*Tuz

*Karabiber

*Pulbiber

Üzerine sarmısaklı yoğurt çok yakışıyor😍

Fırın Mücver Nasıl Yapılır?

Kabaklar rendelenip suyu iyice sıkılır ve diğer tüm malzemeler eklenir ve karıştırılır.Yağlanmış  fırın tepsisine alınır ve 180 dereceye ısıtılmış fırında üstü kızarana dek pişirilir.Deneyecek olanlara afiyet olsun.


Fırın Mücver Tarifi

Zeynon’nun Mutfağı2 yorum:

Gmail hesabı olmayan arkadaşlar yorum yazmak için yorumlama biçiminden anonimi seçerek yorum yazabilirsiniz..Yorumunuza adınızı da eklerseniz sizi tanıma şansım olabilir..Bekliyorum değerli yorumlarınızı..

Yeni Yayınn!!.

SÜT ŞERBETLİ TATLI