31 Aralık 2014 Çarşamba

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

  Efendiimmm geldik yine bir filmin sonuna:)Yapımda ve yayında emeği geçen herkese çok teşekkürler..İşin şakası bir tarafa koca bir yıl bitti..acısıyla tatlısıyla bir yıl geride kalıyor bu gece 12 den sonra..sadece gün değil yıl da değişiyor..
     Bitsin ,  hemen bitsin bu yıl..Eskidi zaten..Yenisi gelsin..Sevmedik biz bu yılı..Çok sıkıntılı geçti..Tek tek yazmayacağım elbette ama çok üzücü bir yıldı..Yenilenmeye ihtiyacımız var.Umutlarımızın ve ümitlerimizin tazelenmesi gerek..
     Işıl ışıl süslenmiş alışveriş merkezleri ve mağazalar..Bayılıyorum bu haline şehrin..Ağaçlar ışıklandırılıyor kimi yerlerde..Bazı evlerin camlarına kurulmuş çam ağaçları..Kimisi çok mütevazi..Kimisi de alabildiğine görkemli..Işıl ışıl yanıp sönen o çam ağaçlarını izlemek  çok hoşuma gidiyor..İnsanlar telaşla koşuşturuyor..Ama hediye almak için , ama ikram hazırlamak için..Şehrin üzerine çökmüş bir telaş ve  heyecan bulutu  var sanki..
  Evett hazırız biz 2014 'ü yolcu etmeye..Diyorum ki''2014  lütfen olumsuz ve bizi üzen her ne varsa hepsini al git..Bir tane bile kötü şey istemiyorum..Beni , ailemi ,eşimi,dostumu,vatanımı , milletimi üzen her şey beni üzer. Bizi üzen  bütün kötülükleri de al git..Giderken de lütfen kapıyı da kapat..Kapat ki götürdüğün kötülüklerin hiç biri bir daha semtimize bile uğrayamasın..''
 Bir çift lafım da 2015'e var elbette :)''Bak 2015 gelirken torbana tüm güzellikleri doldur..Gülümseme getir..Mutluluk getir..Huzur getir..Sağlık getir..Neşe getir..Şans getir..Başarı getir..Kimin neye ihtiyacı varsa onu getir..
   2014 yılını en son yazısını 2015 yılı için yazdım.Geçtiğimiz yıl dediğim gibi..
''Yeni yıl kellere saç ,
  Hastasına ilaç,
  Züğürde para,
  Sıvacıya mala,
 İşsize iş ,
 Dişşize diş,
Olmayana çocuk
Üşüyene gocuk,
Nazar değmişe hoca,
Evde kalmışa koca,
Dırdırcıya akıl,
Onu çekene sabır'' Getirmesini dilerim :)


 .Yazımın sonuna da bir çam ağacı ekledim..Ağacın altına da bir sürü paketler koydum.

.Sağlık..Huzur..Mutluluk..Aşk..Para..Kimin neye ihtiyacı varsa o paket onun olsun..Ama paketi alan da aynı dilek paketini bıraksın buraya..İyi dileklere hepimizin ihtiyacı var değil mi :)
   2015 'te tüm güzellikler hepimizi bulsun diyorum..Sevgi ve afiyetle kalınız..Nice mutlu yıllara..

Not:Görseller netten alıntıdır..

4 yorum :

 1. Zeynebim ne harikasın ablam bayıldım güzel dileklerine (gerçi nazar değene de evde kalana da hoca dilemişsin ama bari birine koca dileyeydin ya :) ) yeni yıl sağlıkla mutlulukla huzurla seyretsin hayat sayfamızda. Çok öptüm ablacığım seni tatlı kardeşim benim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha hocalar her derde deva mı demek istedim ablam acep:)Yok yok vallahi ben evde kalana koca dedim sanıyordum ta ki bu tatlı ablamın yorumunu okuyana kadar :)Hemen düzelteyim bari..Dilekler tutsun ama doğru tutsun dimi :)Öpüyorum kocaman ..Mutlu yıllar..

   Sil
 2. Zeynom, Ipad e bskarken yüzümdeki gülümsemeyi görenlerin merakını gidermek üzere yazını yüksek sesle okudum;) şu anda herkes gülmekte;) tatlı arkadaşım mutlu yıllarımız olsun birlikte paylaşımlar yaparak geçireceğimiz;) sevgiler yolladım sana ve güzel ailene

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyy çok hoşuma gitti bu Nilgüncüm..Bir gülümsemeye vesile olmak kadar güzel olan başka bir şey yok sanırım :)Amin canım inşallah 2015 çok güzel bir yıl olacak hepimiz için..Çook uzun yıllar birlikte , yürek yüreğe olalım..Ben de sevgiler yolluyorum sana ve gülümsemesine vesile olduğum diğer aile fertlerine...Koskocaman öpüyorum ve mutlu yıllar diliyorum cancağızım :)

   Sil

Gmail hesabı olmayan arkadaşlar yorum yazmak için yorumlama biçiminden anonimi seçerek yorum yazabilirsiniz..Yorumunuza adınızı da eklerseniz sizi tanıma şansım olabilir..Bekliyorum değerli yorumlarınızı..